Elektro

Klasické hodinky jsou stále moderní

Hodinky jsou úžasným a praktickým módním doplňkem. Dnes už se nosí spíše chytré hodinky, než klasické, což je velká škoda. Klasické ručičkové hodinky jsou totiž krásnou klasikou, která vypadá dobře ke každému stylu oblékání. Pojďme se spolu podívat, jaké trendy se kromě chytrých hodinek, v současnosti nosí.

dámské hodinky

Klasické náramkové hodinky už jsou vidět čím dál méně, pořád však mají své kouzlo, plní svůj účel a vypadají na rukou skvěle. U mužů by měly hodinky vždy ladit k nějakému dalšímu detailu jejich outfitu. Jelikož se však hodinky vyrábí ve všech možných materiálech, není to v dnešní době vůbec problém. Hodinky s koženým páskem se skvěle ladí k opasku nebo brašně. Kovový pásek ladí ke všemu, jen pozor na to, v jaké barvě je. Barva ciferníku je čistě na vás, moderní jsou světlé nebo tmavé ciferníky. Barevné kombinace jsou naopak nemoderní.

Co se týče dámských hodinek, záleží hlavně na tom, zda žena nosí hodinky denně, nebo je má pouze jako doplněk. Většina žen vlastní více než jedny hodinky a střídá je podle toho, jaké oblečení má zrovna na sobě. Jemné barvy ciferníku s páskem v podobné barvě vypadají dobře a jsou IN. velmi moderní jsou minimalistické hodinky a hodinky s jemným zdobením např. kamínky nebo perletí. Žena si většinou vybírá hodinky podle stylu, který je jí nejbližší a vypadají na ní dobře. Na rozdíl od mužů, které zajímá spíše praktická stránka.

náramkové hodinky

Pokud chcete být originální a klasické kovové hodinky se vám nelíbí, sáhněte po nádherných dřevěných náramkových hodinkách Robswood. Hodinky vyrábějí ručně a můžete si sami navrhnout vzhled podle toho, co se vám líbí. Můžete si vybrat z kožených nebo dřevěných pásků a velikosti ciferníku. Pokud navíc nemáte vlastní nápad, jak by měli hodinky vypadat, můžete si vybrat z jejich výrobků. Věřte, že s těmito hodinkami budete vypadat dobře při každé příležitosti, protože jsou moderní a trendy.

Zkuste tedy na chvíli vyměnit klasické hodinky za ty chytré!

Elektro

Jak je to s jedlou sodou – pomocníkem při pálení žáhy

Hydrogenuhličitan sodný, neboli jedlá soda, je tělu vlastní chemická látka, kterou si lidský organismus vytváří při metabolizaci některých látek přijímaných v potravě. Sodou, jakožto přirozeným prostředkem, si tedy můžeme vypomáhat např. v okamžiku, kdy nevhodnou skladbou jídla žaludek nezvládá trávit efektivně, a trávení provází tzv. odpadní kyseliny.

jedlá soda

Mnoho lidí se domnívá, že překyselení žaludečních šťáv, např. při trávení tučného vepřového masa v kombinaci s knedlíky a půllitrem piva, vzniká v důsledku nadbytku kyseliny chlorovodíkové, ale ve skutečnosti je tomu spíše naopak! V žaludku se hromadí jiné kyseliny – odpadní. Pravdou je, že jedlá soda cena https://www.nakliceno.cz/zelene-potraviny/jedla-soda-v-prasku-500g/ v takové chvíli situaci dočasně vyřeší – zabírá na neutralizaci kyselých látek, ale obsahuje sodík a nesmí se to s ním přehánět. Můžeme ji mít doma pro takové případy v zásobě, ale vždy je žádoucí řešit prapůvodní příčinu nadměrné kyselosti (překyselení), či pálení žáhy – věnovat větší pozornost skladbě našeho jídelníčku.

Odpovězte sami sobě na otázky: „Nepřeháníte to s konzumací masa (zvláště červeného)? Jak často pijete alkoholické nápoje a užíváte chemické léky? Konzumujete výrobky s bílým cukrem a z bílé vymleté mouky? Kouříte? Jste stále ve stresu, špatně spíte, přeháníte to s posilováním a sportem a málo relaxujete a meditujete? Jak často chodíte do přírody? Jíte dostatek čerstvé zeleniny, ovoce, luštěnin, celozrnných výrobků? Konzumujete pravidelně ořechy, semínka a zdravé, za studena lisované oleje? Užíráte se negativními myšlenkami – hněvem, žárlivostí, závistí, agresivitou, strachem atp.? Nemáte na nic čas a věnujete se málo svým zálibám a vašim blízkým?

soda v koupelně

Sodu využijete i v domácnosti

Lepší než šampon – sodu jako čistidlo v domácnosti zná kde kdo, pravdou je, že výborně neutralizuje pachy a lze ji využít i jako prací prostředek. Zároveň má vynikající odmašťovací schopnost a schopnost vázat nečistoty a toho lze využít např. při umývání vlasů. Jedna lžička sody na půl litru vody a máte vlasy umyté lépe než šamponem- bez parabenů a dalších chemikálií. Pak už stačí jen použít správný kondicionér, třeba jablečný ocet – ten vlasy i s kořínky důkladně vyživí.

Elektro

Ochranné sítě na trampolínu mají svá opodstatnění

Varování lékařů před těžkými úrazy při skákání na trampolíně bychom neměli podceňovat, ale zároveň je třeba přistupovat k těmto informacím objektivně. Většina neblahých zkušeností a lékařských zásahů se totiž vztahuje k nezabezpečenému nářadí anebo k situacím, kdy aktéři přecenili své schopnosti nebo nedodrželi pokyny udávané výrobcem, jako je nosnost, správně postavená a zajištěná konstrukce apod. Zdrojem problémů je bohužel velmi často i absence zdravého selského rozumu a používání vlastní intuice. Je až s podivem, co někteří z nás na odrazové ploše provádí, relativně velký průměr kulaté plochy totiž svádí k dojmu, že na tak obrovském prostoru se mi přece nemůže nic zlého přihodit.

venkovní trampolína

Zásady správného skákání

Ochranné prvky – jakmile vztyčíte základní konstrukci a upevníte odrazovou plochu, bude vás to svádět alespoň ji vyzkoušet, jak pruží, a jak se na ní skáče. Nepodceňujte ale ochrannou síť na trampolínu a další zabezpečovací prvky, nejsou tam pro legraci a chrání vás před neočekávanými pády.

Nářadí je jen pro jednoho – zvláště děti se rády předvádí a považují trampolínu za skvělou příležitost pořádně se vydovádět. Ty ovšem nejsou stavěné pro dva cvičence, pouze pro jednoho. Zvláště nebezpečné jsou rozdílné váhové kategorie, pokud se takto začnete hýbat, fyzikální síly budou nevyzpytatelné a stěží se ubráníte vzájemné srážce. Proč si tedy naprosto zbytečně přivodit otřes mozku?

trampolína s ochrannou sítí

Svačinu si snězte v klidu – klidně si jí můžete sníst i na odrazové ploše, ale nejlépe v sedě a v poklidu. Skákat začněte teprve, až spolknete poslední sousto, pokud by vám totiž zaskočilo, dopady mohou být fatální.

Pozor na klouzavou podrážku a ponožky – ideální je skákat naboso, citlivými receptory chodidel se totiž lépe balancuje rovnováha a zároveň posilujete jejich svalstvo, které utváří správnou klenbu.

Vyprázdněte kapsy, sundejte náramky a řetízky – někteří teenageři neudělají krok bez svého mobilu, rozlučte se s tímto zlozvykem a zároveň vysypte obsah kapes, aby vás pak při skákání nepřekvapil. Vhodné není ani plandavé oblečení, volné řetízky či náramky, které se mohou zaklínit a způsobit nepříjemná zranění.

Elektro

Elektrický zubní kartáček vs. klasický – jaký zvolit?

Možná právě uvažujete o tom, že dáte sbohem klasickému zubnímu kartáčku a pořídíte si ten elektrický. Který je lepší a proč? Zubaři a dentální hygienisti mají často protikladné názory, pojďme se tedy podívat na pozitiva a negativa těchto produktů.

Při použití běžného zubního kartáčku uděláme přibližně 600 pohybů za minutu, u elektrického můžeme počítat s 8000 až 40000 pohyby. Toto srovnání v nás okamžitě evokuje dojem, že elektrické kartáčky jsou mnohem účinnější. Hodně však záleží na metodě čištění zubů.
zubní kartáček

Výhodou manuálního čištění zubů pomocí standartního kartáčku je, že čištění je jemné a velmi citlivé. To však platí jen v případě, pokud dokonale ovládáme správnou techniku čištění zubů. A to umí jen velmi malé množství lidí. Pokud si člověk čistí zuby nesprávnou technikou, přispívá si akorát k obnažení zubních krčků, poškození skloviny či si zbytečně namáhá dásně.

 

Názory odborníků na elektrické kartáčky se různí

Někteří odborníci tvrdí, že elektrické kartáčky nejsou vhodné, zejména z důvodu, že čištění je příliš silné a agresívní. Jiní odborníci jim oponují tím, že člověk sám si pomocí klasického kartáčku nikdy nedokáže tak dobře vyčistit zuby, jako s pomocí kartáčku elektrického. Je tedy třeba mít na paměti, že pokud se rozhodnete si elektrický kartáček pořídit, nesmíte na něj při čištění zubů tlačit a používat raději hlavice s jemnými vlákny. V případě obou kartáčků by se nemělo zapomínat na mezizubní prostory a ty čistit zvlášť pomocí mezizubních kartáčků, alespoň jednou denně.
dívka s kartáčkem

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, je důležité věnovat pozornost následujícím věcem. U manuálního kartáčku na zuby je potřeba si osvojit správnou techniku čištění zubů a u elektrického kartáčku se zase soustřeďte na výběr vhodného přístroje, aby vyhovoval Vám i Vašim zubům. Vybírat můžete z velkého množství variant. Elektrické kartáčky mohou být buď sonické, rotační, oscilačně rotační či bateriové. Rozhodně se nevyplatí šetřit ani na klasických kartáčcích, natož na těch elektrických, což často bývá investice na velmi dlouhou dobu.

 

Elektro

Vtipný popis i na vašem tričku

V dnešní době je nezbytné brát některé situace nad věcí. Abyste si udrželi váš postoj i ve společnosti, nemusíte pouze přesazovat vaše názory, ale ukázat všem kolem vás i to, že humor je vám blízký natolik, že se nebojíte obléknout si i nevšední oblečení. Originálnívtipná trička pro muže trickovy.cz dají mnoha lidem příležitost, poznat vás i ze stránky baviče a v nemalé míře z vás udělají i bezprostředního člověka.

vtipné tričko

Aby potisk nebyl fádní

Více než polovina lidí nakupuje své oblečení s cílem, aby nebylo fádní. Právě z toho důvodu vybírají kousky, které nejsou zcela obyčejné, ale mají na sobě i nějaký nápis nebo obrázek. Potisk se jednoduše nosí a dodá vašemu oblečení šmrnc.
Místo toho, abyste si zvolili nějaký tuctový nebo takový, který nebude mít žádný hlubší význam, vsaďte na možnost vybírat ze sortimentu triček nebo mikin, kterých potisk pobaví.
Jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, pohlaví a nalezete jich i v různé velikosti a barvy. Potěšit tak vašeho kamaráda nebo kamarádku, maminku a tatínka nebo vás samotných, můžete volbou úchvatného trička, ve kterém budete nepřehlédnutelní.
Materiál trička je pohodlný, příjemně se nosí a právě proto ho ocení kdokoliv, komu se ho rozhodnete darovat. Narozeniny, Vánoce nebo jiné velké události jsou ideálním časem k tomu, vrhnout se na rozdávání speciálních a netradičních dárků, jakým může být i vtipné tričko.

tričko s nápisem

Mikiny mají v oblibě všichni

Pohodlné a sportovní oblečení, jakým jsou mikiny – nosíme běžně. Cítíme se v nich příjemně, nikdy nezklamou, protože zahřejí a hodí se ke všem neformálním outfitům, které máme tolik v oblibě. Vyberte si z našeho sortimentu takovou mikinu, jakou jinde nenajdete, protože svým designem a vtipným popiskem nemá v řadách jiných mikin konkurenci.
Oblečte se do outfitu, který se vám líbí a díky kterému si ze sebe uděláte i legraci. Být vtipným člověkem je vlastnost, kterou se nemůže pochlubit každý, proto se neváhejte zařadit do skupiny lidí, kteří humorem jenom srší.

Elektro

Čistá voda plyne z kvalitní filtrace

Filtrovat vodu, která je určená ke koupání? Ačkoliv jakási prvotní myšlenka může hlásat, že nejde o příliš rozumnou věc, jde v podstatě o důležitou věc. Přece jenom je lepší koupat se v čisté vodě než v té špinavé, třeba i zakalené. Přitom zákal není u bazénu nic překvapujícím. Často je k vidění tam, kde se na čistotu příliš nehledí a kde se třeba nepoužívají ani různé přípravky, které jsou k čištění přímo určené. Proto je dobré řídit se alespoň základními pravidly, které říkají o, že by se měla používat filtrace. Ta přitom není nic složitého, jde prakticky o soustavu trubek a tvarových prvků, které jsou šikovně naplněny filtračním pískem. Právě ten tvoří velmi důležitou součást celé soustavy bazénu, a proto byste ji neměli podceňovat.

filtrace

Zapomeňte na levné náplně

Abyste se vyhnuli nízké účinnosti čištění jako takového, měli byste vybírat samotná písková média na speciálních e-shopech. Právě tam získáte jistotu, že pro své zahradní koupaliště děláte maximum. Nezapomínejte ale však na to, že filtrace není jediným prvkem, který vám může zajistit čistou vodu. Budou to také různé chemické přípravky, které se starají především o mikroskopické nečistoty, které však ve větší koncentraci mohou zapříčinit i různé povlaky či třeba zákaly.
Písek je možné zakoupit v několika variantách, které se liší jak svou kvalitou, tak dalšími vlastnostmi. Nejdůležitější vlastností bude určitě zrnitost tohoto média, která jej bude předurčovat k použití v různých nástrojích. Díky vhodné volbě zjistíte, že i prostřednictvím samotného písku a jeho účinnosti je možné vodu vyčistit skutečně kvalitně.

textura

Bez chemie se nejspíše neobejdete

Ačkoliv písek je opravdu silný a účinný, je nutné znát podstatu samotné chemie. Ta je důležitá proto, abyste mohli odstranit i velmi malé nečistoty, které takřka nejdou vidět. Na druhou stranu, pokud si uvědomíte, že právě tyto mikroskopické nečistoty jsou důvodem pro zákal vody, bude vám jasné, že samotná filtrace není to jediné, co budete potřebovat.

Elektro

Výroba mobilních domů na míru

Velkým a oblíbeným trendem posledních let se pro pořízení bydlení staly mobilní domy. Jejich účelem je možnost pořízení bydlení, které je cenově dostupné, rychle realizované a vhodné k rekreačnímu i trvalému bydlení.
Můžete si tak pořídit již hotové mobilheimy, repasované nebo je tady ještě přímo výroba mobilních domů na míru vašim potřebám.
Můžete si tak nechat složit bydlení na mnoho způsobů a pořídit si tak pohodlné a komfortní bydlení, které do puntíku splňuje vaše představy.

dřevěné domy

Navrhněte si vlastní dům

Díky moderním možnostem si tak můžete přímo nakonfigurovat vaše představy a podle toho vám bude postavený mobilheim.
Nemusíte si tak vybírat z již hotových obydlí a upouštět tak od svých představ, ale zrealizovat svoje potřeby a přání v krátkém časovém horizontu, levně a na míru.
Můžete si tak vybrat celkovou rozlohu, počet místností a také takové detaily jako vnější fasáda, okapy a žlaby, barvu střechy, typ a materiály vstupních dveří a oken, nechat přistavit terasu a mnoho dalšího.

Můžete si vybírat také různé odstíny pro vnější fasádu, dveře i okna a sestavit tak domeček podle konkrétních představ. Budete tak mít zcela nové bydlení, do kterého se můžete ihned nastěhovat.

ložnice

Další výhodou je také to, že se jedná o bydlení nízkoenergetické, takže ušetříte spoustu peněz třeba za vytápění. Tento typ obydlí je díky použitým materiálům snadno a rychle vytápěný a i v mrazech budete mít pěkně teplo a útulně.
K postavění nepotřebujete žádné povolení, jedná se tak o zcela nenáročnou realizaci, která vám ušetří nejen peníze, ale také drahocenný čas.
Potěší vás rychlost dodání hotového bydlení, takže žádné čekání dlouhé měsíce nebo roky, ale téměř okamžitá možnost bydlení. Takže pokud vám končí nájemní smlouva nebo chcete co nejdříve opustit bydlení u rodičů, tak tímto způsobem vyřešíte spoustu věcí najednou.

Elektro

Použijte neoblomné argumenty

To je to tak těžké přesvědčit rodinu o důležitosti automobilového doplňku, jako je tažné zařízení octavia? Vy si s takovou maličkostí nevíte rady? Neumíte jim vysvětlit, proč je takové zařízení skvělá věc? Potom je třeba je trochu vytrestat, nemyslíte? Použijte zásadu Komenského.
tažné zařízení k vozu.jpg

Uveďte své argumenty do praxe!

A můžete začít hned nyní o víkendu.

· Tak vy byste, hošíčkové, chtěli odvézt na chalupu bicykly? A ty, ženo má, milovaná, pračku? Dobře. Nikdo z mých kamarádů, kteří vlastní tažné zařízení na Octavii, nemá čas. Zato mají přívěs za automobil. Ale ten je nám k ničemu. Za co bychom jej asi tak připojili k naší Octavii? Tak, bohužel, přemístění se nekoná. Snad někdy příště. Ale kamarádi pojedou s rodinami na dovolené. Tak to teda bude asi problém. Budete si muset počkat. Nebo pojedu několikrát a vyplácám peníze za benzín. A ty nám budou chybět do víkendového rozpočtu. To si rozmyslete.

Myslíte si, že by toto nepostačilo k rozhodnutí a schválení všech členů rodiny k tomu, abyste si i Vy pořídili šikovné tažné zařízení na Octavii? Dobrá. Pokračujte tedy ve své krasojízdě přesvědčování rodiny argumenty založené na uvedení do praxe!

· Máme to ale krásnou chalupu, děti moje, viďte? A vy byste chtěli přistavět venkovní zastřešené sezení? Skvělý nápad! Také se mi líbí. Sedět i za deště v suchu se svými přáteli a kamarády! To je, panečku, úžasná myšlenka! A jak přivezete stavební materiál? Máte na to, abyste zaplatili dovoz? Super. Vaše brigádnické výdělky dáme za přepravu stavebního materiálu! Nebo by stačilo pořídit tažné zařízení Octavia a půjčit si vozík. Co myslíte?

tažné zařízení za auto.jpg
Tak to by snad už mohlo přesvědčit všechny zúčastněné, co říkáte?

Víte, určitě najdete situace, které Vám pomohou členy rodiny přesvědčit o tom, že investice do tažného zařízení na Octavii není nesmyslná, nebo jen Váš rozmar. Určitě se Vám podaří přesvědčit rodinu o tom, že je tato investice chytrá! Stačí se jen zamyslet.

Elektro

Aby vše odpovídalo Vašim představám

Mít doma vlastní bazén nám dává mnoho různých možností, protože si můžeme užívat koupání, kdy se nám jenom zachce. Nemusíme navštěvovat žádná koupaliště či nějaká jiná místa, prostě si můžeme užívat velkého množství soukromí a klidu, což samozřejmě ocení snad každý majitel vlastního koupání. Je ale nutné myslet také na to, že o bazén se musí pečovat, jinak by se mohlo stát, že by koupání začalo být velice nebezpečnou zábavou. Když se voda začne kazit, je to rozhodně něco nadmíru nepříjemného, a právě proto je lepší se takovým scénářům vyhnout.pool1

Vyhněte se všem starostem

Jestli tedy stále přemýšlíte nad tím, jak byste se mohli vyhnout veškerým starostem a obavám, tak si můžete být jistí tím, že je tu pro Vás řešení, které Vás zaručeně bude zajímat, a které se Vám bude doopravdy líbit. Bazénové plachty Vám totiž mohou pomoct v mnoha směrech, mimo jiné mají také pozitivní vliv na kvalitu vody, protože se do ní nedostanou žádné nečistoty ze vzduchu, navíc takový pomocník zabraňuje také vzniku nepříjemných řas, které by jinak mohly dělat velké problémy. Věřte tedy tomu, že by se Vám takové řešení mohlo skutečně zalíbit.

I Vy budete zajisté spokojeni s výsledkem

Plachty navíc nemusejí sloužit pouze tomu, aby se ve vodě netvořily řasy a nedostaly se do ní nečistoty. Pokud si vyberete právě tu solární, tak si můžete být jistí tím, že Vám také výrazně pomůže s ohřevem vody, který urychlí natolik, že se budete moct během pár dní koupat v příjemně prohřáté vodě, což je vždy mnohem lepší, než kdybyste se museli koupat ve vodě, která je opravdu studená. Proto dbejte na to, aby bylo všechno v tom nejlepším pořádku, potom bude koupání zábavou.water