Mobil

Jak správně vybrat vyzvánění na mobil

Navzdory všem funkcím, které chytré mobilní telefony v současné době mají, není pochyb o tom, že jejich hlavní funkci je volání a přijímání hovorů. Právě proto jej má koneckonců většina z nás vždy při sobě – nezmeškáme tak, když se nás bude někdo snažit kontaktovat. Je však nutné počítat s tím, že hovor nás může zastihnout kdekoliv, nejen doma či venku, ale také v obchodě, v práci či na důležité schůzce. I když totiž řeknete svým příbuzným a známým, aby vám v tu dobu nevolali, neznamená to, že vám nemůže volat nějaká telemarketingová společnost či například vaše banka.

 

i chytrý mobil je určen k volání

 

V takové si pak zřetelně uvědomíme, jak důležité je vybrat si správné vyzvánění. Dnes jím může být v podstatě cokoliv, od moderní písničky přes klasickou skladbu až po projev, který sami namluvíme. Většina lidí si v tomto případě obvykle nastaví svou oblíbenou písničku, avšak to nemusí být vždy dobrý nápad. Pokud pracujeme například jako obchodní zástupce, pak asi není dobré, když nám během schůzky s klientem začne hrát z mobilu například rapová hudba s velmi expresivním textem. I kdyby se nám tento styl muziky líbil, je jasné, že v tomto případě celá věc nevypadá zrovna profesionálně.

 

volání pomocí mobilu

 

Na druhou stranu teenager, který je se svými přáteli někde na skleničce a kterému se z kapsy ozve například Mozart či Bach se také vystaví udiveným pohledům, i když je potřeba přiznat, že zde je míra ztrapnění podstatně menší. Jak tedy správně vybrat? Rozhodně nešlápnete vedle s klasickou vyzváněcí melodií, jen je potřeba si přiznat, že pokud vám takto zazvoní mobil v plné místnosti, je pravděpodobné, že všichni přítomní se podívají, zda někdo nevolá právě jim. Také je to poměrně neosobní, zvláště pro ty, kteří si chtějí přístroj co nejvíce personalizovat. Vždy tedy mějte na paměti všechny situace, do kterých se můžete dostat, a zvolte takový tón, za který se v žádné z nich nebudete muset stydět. Vyhnete se tím mnohým společenským přehmatům.

Mobil

Mobil je už všední

Pamatujete si ještě na ty doby, kdy vůbec nebyl populární mobilní telefon a další takové podobné věci? Že dříve měli mobilní telefon jenom ti vyvolení? Pokud ano, tak to jste jistě moje generace. Já si to vždy vzpomínám na ty časy a doby, kdy mobilní telefon neměl vůbec skoro nikdo. Jenom ti vyvolení a taky samozřejmě to bohatí. A už vůbec ne děti ze školy. A já jsem první mobilní telefon měla někdy na základce, a to jsem byla asi v šesté a nebo v sedmé třídě. Takže si jistě dokážete představit, jaká to pro mě byla radost, když jsem konečně měla mobilní telefon. Taky bylo úplně prima, že můj bratranec měl taky mobilní telefon, takže jsme si taky mohli spolu někdy volat. My jsme totiž spolu vlastně prakticky vyrůstali jako sourozenci. Takže jsme se taky s bratrancem velice často volali a rozuměli jsme si. Chodili jsme taky spolu na diskotéky.

Na mobilu se taky skvěle hrají hry.

A později, když jsme měli už každý kvalitní mobilní telefon, tak jsme tady hráli mobilní hry. Opravdu hodně nás to bavilo a kolikrát bychom si hry tak i na dálku přes mobilní telefon propojili a hráli jsme třeba spolu anebo proti sobě. V dnešní době není mobilní telefon jenom přístroj k volání anebo se spojit s někým.

Mobil je už všední chleba.

V dnešní době je mobilní telefon taky třeba na fotografování, abychom si třeba něco zvěčnili. Není ale taky výjimka, že mobilní telefon má někdo pouze jako doplněk. Protože v dnešní době se nosí taky fakt, že kdo má dražší a lepší mobilní telefon, tak je více cool a taky je asi vůdce party. A ta to bylo, když jsem ještě byla teenager. To nyní, když už jsem dospělá a jsem rodič, tak mi vůbec nezáleží na tom, jestli mám nejkvalitnější a nejlepší mobilní telefon anebo ne. Dnes je to všechno jinak a já už ani neberu mobilní telefon jako něco extra. Kolikrát ho vidím už i tak malé ceny, že je to někdy už vážně k smíchu. 

Mobil

Nezbytný mobil

Jako dítě jsem si velmi přála mobilní telefon, protože moji rodiče oba dva už měli nějaký mobil, který jsem jim velmi záviděla. Vím, závist je velmi špatná věc, ale já jsme si nemohla bohužel nějak pomoct. A není se čemu divit. Protože moje sestřenice už měla svůj vlastní mobilní telefon. Ani nevíte, jak mě to mrzelo a jak jsem si stále chtěla hrát s jejím mobilním telefonem. Jenomže samozřejmě mi ten svůj mobil nepůjčila. Měla to asi zakázané od rodičů. Protože se jí už stalo, že se jí jednou mobil rozbil. Takže jí ho museli opravovat. A já jsem byla z toho velmi nešťastná, protože jsem taky chtěla mobilní telefon. Jenomže jsem ale měla smůlu. A víte jakou? Protože mám ještě dva sourozence a maminka mi řekla, že kdyby koupila mobil mě, tak bylo musela koupit taky ostatním dětem. To chápu, je to zcela logické. Proto mám jenom jedno dítě.

Mám chytrý mobil.

Já mám jedno dítě, protože mu chci taky dopřát opravdu toho hodně. A nevím, jestli je to sobecké. Myslíte si, že to sobecké? Já si myslím, že není. Protože pokud mám jenom jedno dítě, tak mu můžu dopřát opravdu více věcí, než kdybych měla více děti. Takže já už to znám, protože jako dítě jsem chtěla mobil ale kvůli tomu, že jsem měla sourozence, jsem ho nedostala.

Mobil je už nezbytný.

Opravdu mě to moc mrzelo, takže nechci, aby moje dítě taky nějak trpělo. Dnešní doba je bohužel moc tvrdá a každý člověk musí hodně šetřit, protože se všechno zdražuje. Dokážete si představit, že bych jako matka samoživitelka měla kupovat třeba tři mobily nebo vařit jídla? To bych se asi nedoplatila, musel abych vyhrát asi nějakou vysokou částku. Nicméně ale vím, že mobilům bych se nevyhnula. Mobil je totiž už tak samozřejmě a jasná věc, že ho má opravdu každý. Takže moje děti by tedy jistě nebyly výjimkou. A co si myslíte o mobilech vy? Někdo nemá rád, když mají třeba děti mobil.

Mobil

Kovy ve vašem mobilním telefonu

Jako první se nejspíš lidem vybaví hliník. Ten je nejvíc na očích, protože jeho stříbřitý vzhled a výborná mechanická odolnost se uplatňují na zadním krytu telefonu. Část uživatelů má povědomí i o lithiu, lithiové baterie slouží k napájení telefonu.

mobil displej

Nejlepší vodiče

Těmi jsou měď, stříbro a zlato. Mají v mobilu své nezastupitelné místo, stejně jako v jiných elektronických zařízeních. Nejlepší vodivostí disponuje stříbro, i měď má asi o 25 procent nižší odpor než zlato. Zlato má naproti tomu bezkonkurenční mechanické vlastnosti při použití v tenkých vrstvách, hodí se tak nejlépe výrobě spínacích destiček.

V jednom mobilním telefonu bývá přibližně 25 miligramů zlata, to představuje asi 150 gramů zlata v jedné tuně mobilních telefonů. Vezmeme-li v úvahu, že ekonomicky rentabilní těžba zlata z přírodních zdrojů začíná již od 5 gramů na tunu horniny, jeví se mobilní telefony jako bohaté ložisko drahých kovů. Z jedné tuny mobilů je možné vytěžit až 100 kilogramů mědi a 3 kilogramy stříbra.

Recyklační technologie jsou proto nazývány městskou těžbou. Podle odhadů je v českých domácnostech asi 8 milionů mobilů, které nikdo nepoužívá, jen tak leží někde v šuplíku. To může představovat až 200 kilogramů zlata. Vyhozenou elektroniku i další odpad je nutné nejprve ručně roztřídit a rozebrat. Nežádoucí materiály se pak odstraňují namáčením v různých chemikáliích a takto vytěžený kov se dále čistí a přetavuje. Recyklování je s neustále rostoucími cenami drahých kovů výhodnější než dříve.
mobil telefon

U nás je situace s recyklací podobná jako na celém světě, kdy se do recyklačních linek dostává jen přibližně 1 procento nepoužívaných telefonů. Vyhodit mobil do popelnice není s ohledem na životní prostředí správné řešení. Míst, kde je možné jej odevzdat k recyklaci, rychle přibývá, bývají například v elektroprodejnách nebo hobby marketech.

Mobil

Zahradu snadno proměníte v dětské hřiště

Vy máte to štěstí, že se vám podařilo vyměnit neútulný a malý byt za hezký rodinný dům. Mnohem více se však těšíte na to, až budete moci trávit s dětmi čas na zahradě za domem. Děti však mnohem více touží po pohádkách a po možnosti strávit čas sledováním televize. Zákazy nemají smysl. Zkuste to jinak. Pořiďte na zahradu něco, co děti vyláká od televizní obrazovky.

dlouhovlasá holčička

https://www.beanbag.cz/detska-trampolina-s-ochrannou-siti bude bavit každé dítko, i kdyby to byl sebevětší milovník televizní zábavy. Poskakování si nenechají ujít ani děti ve vašem blízkém okolí a brzy se vaše zahrada stane oblíbeným místem. Vaše ratolest bude mít možnost trávit spoustu času se svými kamarády a domů se bude vracet až ve večerních hodinách.

Trampolína je velmi zábavná, ale také užitečná pomůcka. Rozvíjí pohybové aktivity a často ji naleznete i ve variantě pro dospělé. Ti ji používají jako pomůcku pro cvičení, posilování, nebo shazování přebytečných kilogramů. Jedná se tedy o vysoce efektivního společníka, kterého si oblíbí nejen vaše děti.

Trampolíny se v posledních letech těší velké oblibě a z toho můžete těžit vy, zákazníci. Velmi se rozšiřuje jejich nabídka, zdokonaluje se provedení a především klesají pořizovací ceny. Těšit se tak můžete na velmi bezpečnou trampolínu, která má dlouhou životnost. Dokonce je možné její životnost i prodloužit, pokud si pořídíte krycí plachtu, která trampolínu ochrání před povětrnostními vlivy. V takovém případě vám bude sloužit dlouhá léta a můžete si být jisti, že vaše děti skákání neomrzí ani za několik let.

šťastný smích

Nebojte se hned pro začátek objednat větší velikost. Ačkoliv máte třeba jen jedno dítě, je třeba myslet na to, že na trampolíně bude chtít trávit čas i se svými kamarády, nebo dokonce společně s vámi. U každé trampolíny je uvedena i její nosnost. Snadno si vyberete tu svou.