Mobil

Jak správně vybrat vyzvánění na mobil

Navzdory všem funkcím, které chytré mobilní telefony v současné době mají, není pochyb o tom, že jejich hlavní funkci je volání a přijímání hovorů. Právě proto jej má koneckonců většina z nás vždy při sobě – nezmeškáme tak, když se nás bude někdo snažit kontaktovat. Je však nutné počítat s tím, že hovor nás může zastihnout kdekoliv, nejen doma či venku, ale také v obchodě, v práci či na důležité schůzce. I když totiž řeknete svým příbuzným a známým, aby vám v tu dobu nevolali, neznamená to, že vám nemůže volat nějaká telemarketingová společnost či například vaše banka.

 

i chytrý mobil je určen k volání

 

V takové si pak zřetelně uvědomíme, jak důležité je vybrat si správné vyzvánění. Dnes jím může být v podstatě cokoliv, od moderní písničky přes klasickou skladbu až po projev, který sami namluvíme. Většina lidí si v tomto případě obvykle nastaví svou oblíbenou písničku, avšak to nemusí být vždy dobrý nápad. Pokud pracujeme například jako obchodní zástupce, pak asi není dobré, když nám během schůzky s klientem začne hrát z mobilu například rapová hudba s velmi expresivním textem. I kdyby se nám tento styl muziky líbil, je jasné, že v tomto případě celá věc nevypadá zrovna profesionálně.

 

volání pomocí mobilu

 

Na druhou stranu teenager, který je se svými přáteli někde na skleničce a kterému se z kapsy ozve například Mozart či Bach se také vystaví udiveným pohledům, i když je potřeba přiznat, že zde je míra ztrapnění podstatně menší. Jak tedy správně vybrat? Rozhodně nešlápnete vedle s klasickou vyzváněcí melodií, jen je potřeba si přiznat, že pokud vám takto zazvoní mobil v plné místnosti, je pravděpodobné, že všichni přítomní se podívají, zda někdo nevolá právě jim. Také je to poměrně neosobní, zvláště pro ty, kteří si chtějí přístroj co nejvíce personalizovat. Vždy tedy mějte na paměti všechny situace, do kterých se můžete dostat, a zvolte takový tón, za který se v žádné z nich nebudete muset stydět. Vyhnete se tím mnohým společenským přehmatům.