Mobil

Nezbytný mobil

Jako dítě jsem si velmi přála mobilní telefon, protože moji rodiče oba dva už měli nějaký mobil, který jsem jim velmi záviděla. Vím, závist je velmi špatná věc, ale já jsme si nemohla bohužel nějak pomoct. A není se čemu divit. Protože moje sestřenice už měla svůj vlastní mobilní telefon. Ani nevíte, jak mě to mrzelo a jak jsem si stále chtěla hrát s jejím mobilním telefonem. Jenomže samozřejmě mi ten svůj mobil nepůjčila. Měla to asi zakázané od rodičů. Protože se jí už stalo, že se jí jednou mobil rozbil. Takže jí ho museli opravovat. A já jsem byla z toho velmi nešťastná, protože jsem taky chtěla mobilní telefon. Jenomže jsem ale měla smůlu. A víte jakou? Protože mám ještě dva sourozence a maminka mi řekla, že kdyby koupila mobil mě, tak bylo musela koupit taky ostatním dětem. To chápu, je to zcela logické. Proto mám jenom jedno dítě.

Mám chytrý mobil.

Já mám jedno dítě, protože mu chci taky dopřát opravdu toho hodně. A nevím, jestli je to sobecké. Myslíte si, že to sobecké? Já si myslím, že není. Protože pokud mám jenom jedno dítě, tak mu můžu dopřát opravdu více věcí, než kdybych měla více děti. Takže já už to znám, protože jako dítě jsem chtěla mobil ale kvůli tomu, že jsem měla sourozence, jsem ho nedostala.

Mobil je už nezbytný.

Opravdu mě to moc mrzelo, takže nechci, aby moje dítě taky nějak trpělo. Dnešní doba je bohužel moc tvrdá a každý člověk musí hodně šetřit, protože se všechno zdražuje. Dokážete si představit, že bych jako matka samoživitelka měla kupovat třeba tři mobily nebo vařit jídla? To bych se asi nedoplatila, musel abych vyhrát asi nějakou vysokou částku. Nicméně ale vím, že mobilům bych se nevyhnula. Mobil je totiž už tak samozřejmě a jasná věc, že ho má opravdu každý. Takže moje děti by tedy jistě nebyly výjimkou. A co si myslíte o mobilech vy? Někdo nemá rád, když mají třeba děti mobil.