Elektro

Čistá voda plyne z kvalitní filtrace

Filtrovat vodu, která je určená ke koupání? Ačkoliv jakási prvotní myšlenka může hlásat, že nejde o příliš rozumnou věc, jde v podstatě o důležitou věc. Přece jenom je lepší koupat se v čisté vodě než v té špinavé, třeba i zakalené. Přitom zákal není u bazénu nic překvapujícím. Často je k vidění tam, kde se na čistotu příliš nehledí a kde se třeba nepoužívají ani různé přípravky, které jsou k čištění přímo určené. Proto je dobré řídit se alespoň základními pravidly, které říkají o, že by se měla používat filtrace. Ta přitom není nic složitého, jde prakticky o soustavu trubek a tvarových prvků, které jsou šikovně naplněny filtračním pískem. Právě ten tvoří velmi důležitou součást celé soustavy bazénu, a proto byste ji neměli podceňovat.

filtrace

Zapomeňte na levné náplně

Abyste se vyhnuli nízké účinnosti čištění jako takového, měli byste vybírat samotná písková média na speciálních e-shopech. Právě tam získáte jistotu, že pro své zahradní koupaliště děláte maximum. Nezapomínejte ale však na to, že filtrace není jediným prvkem, který vám může zajistit čistou vodu. Budou to také různé chemické přípravky, které se starají především o mikroskopické nečistoty, které však ve větší koncentraci mohou zapříčinit i různé povlaky či třeba zákaly.
Písek je možné zakoupit v několika variantách, které se liší jak svou kvalitou, tak dalšími vlastnostmi. Nejdůležitější vlastností bude určitě zrnitost tohoto média, která jej bude předurčovat k použití v různých nástrojích. Díky vhodné volbě zjistíte, že i prostřednictvím samotného písku a jeho účinnosti je možné vodu vyčistit skutečně kvalitně.

textura

Bez chemie se nejspíše neobejdete

Ačkoliv písek je opravdu silný a účinný, je nutné znát podstatu samotné chemie. Ta je důležitá proto, abyste mohli odstranit i velmi malé nečistoty, které takřka nejdou vidět. Na druhou stranu, pokud si uvědomíte, že právě tyto mikroskopické nečistoty jsou důvodem pro zákal vody, bude vám jasné, že samotná filtrace není to jediné, co budete potřebovat.