Produkty

Tropy u nás

Do České republiky vtrhlo léto a ať se nám to líbí nebo ne, přineslo s sebou extrémní teploty. Denní teploty, které převyšují třicítky, nejsou pro náš organismus nic příjemného. Mnoho z nás cítí únavu, pobyt na slunci může rychle přivodit úžeh nebo úpal, a naše pokožka, vystavená přímému žhnoucímu slunci se může lehce spálit. Pokud si chceme horkého léta užít, musíme dodržovat několik zásad, abychom si teplo skutečně užili a abychom si přehřátím organismu neublížili.

slunce

Musíme-li v poledním slunci procházet rozpáleným městem, najdeme na náměstích mlžítka, jsou to brány, které reagují na vaši přítomnost a svlaží vás mlhou z vody. Je to velice příjemné osvěžení a nijak nepoškodí váš oděv ani účes. Taky se můžeme stavit na výbornou zmrzlinu, kterou na náměstí jistě nějaká cukrárna nabízí.

zmrzlina

Chystáte-li se k vodě, nezapomeňte doma krémy s vysokým ochranným faktorem, a hlavně se jím nezapomeňte po každém okoupání znovu namazat. I tak se ale držte co nejvíce ve stínu, stačí, že vám slunce bude svítit na hlavu, když budete ve vodě, a i to vám může způsobit úpal.

Zůstáváte-li na vlastní zahradě, můžete si lehnout do stínu stromů, připravit si osvěžující nápoj z mátového sirupu Eshop.koldokol.cz a užívat si pohodu a klid. Odpočinek na čerstvém vzduchu, ale ne na přímém slunci, je tím nejlepším způsobem, jak přežít tropické dny v našem podnebí. Pokud jste totiž u moře, vzduch je prosycen mořskou vodou, má jinou vlhkost a my jej vnímáme jinak. Ale v České republice nejsme na takové tropy zvyklí, a tak přes nezbývá než doufat, že večer přijde bouřka, která vše ochladí, osvěží vzduch, aby se lépe dýchalo. Užívat si léto, to je sen nejen dětí, které mají prázdniny, ale i všech, kteří se těší na zaslouženou https://www.irozhlas.cz/node/5939415 dovolenou. Ale nikdy nezapomínejte, že slunce může být i nebezpečné a chraňte se před přehřátím organismu.