Nezařazené

Různorodí miláčci

Mít domácího mazlíčka, je snem většiny naší populace. Tito mazlíčci mohou zastupovat funkci nejlepšího přítele nebo celé rodiny. Tímto titulem je známý jeden domácí mazlíček. Pes. Psi jsou označováni za nejlepší přátele lidí. A opravdu. Mít pejska znamená povinnost starat se o něj

a nosit za něj odpovědnost, ale zato jsme od nich odměněni. Psi nám dávají najevo tak neskutečnou lásku a věrnost, kterou jim není možno splatit. Když se cítíme špatně, oni to vycítí a snaží se to napravit. Klidně by skočili na kulku, která by na nás mířila. Jsou to neuvěřitelní a velice chápaví tvorové.

axolotl v akváriu

Mnoho lidí má za domácího mazlíčka kočku. Lidem se líbí její hladká srst a zvuky, které vydává. Kočky se k vám přijdou přitulit a lísat se, dlouho to ale netrvá. Snadno se naštvou, začnou švihat ocáskem
a pak i škrábat. Kočkám nelze rozkazovat jako psům, mají svou hlavu a dělají si, co samy chtějí.
Ale i přesto v sobě mají něco, co nás láká.

 

Dalšími zvířátky v pořadí jsou králíci, andulky, křečci a morčata. Ti jsou vyloženě na pomazlení, ale už vám neporozumějí tak, jako kočky a psi. Myslím, že nás fascinuje jejich roztomilost a drobnost. Jejich vzhled připomíná na dotek heboučké plyšáky.

 

Někteří lidé preferují v domácnosti plaze. Nejen neškodné ještěrky, ale také velké exotické hady. Mezi nejběžnější hady mazlíčky patří Anakonda, Krajta královská, Hroznýš královský a Užovka červená. Musí to být opravdu velcí milovníci hadů, aby ho strpěli i doma.

 

Lidé si vybírají poněkud nevšední domácí mazlíčky, například šneka, poněvadž starost o něj není vůbec náročná. Obdobně jsou na tom i Axolotlové neboli Vodní dráčci. Potřebují jen akvárium a sem tam hodit kousek libového masíčka nebo nějakou rybku.

přátelé kočka a pes

Neobvyklými zvířátky se stali i ježci, mini prasátka, fretky, dokonce malé veverky pod názvem Čipmankové. Člověk si v dnešní době může pořídit téměř cokoliv, musí se o ně umět dobře postarat.