Nezařazené

Odlišná očekávání jsou problém

Že jsou muži z Marsu a ženy z Venuše bylo řečeno i napsáno mnoho. Obvykle se mluví o tom, že problém představuje především odlišný způsob komunikace. To je nepochybně pravda, ale stejně tak je pravda, že v určitých situacích by bylo lépe nekomunikovat, nebo možná volit neverbální způsob komunikace. Žena si totiž pod pojmem lepší komunikace představí především více mluvení, muž zase efektivitu sdělení. A další jablko sváru je zase na světě. A aby toho nebylo málo, problémem není jen samotná komunikace, a co si o ní jednotlivá pohlaví myslí, ale také očekávání. Odlišnost našich očekávání a reálné možnosti totiž představují další zásadní problém.
úder boxerkou

Jaká očekávání má žena od muže?
I v dnešní emancipované době žena očekává, že bude působit jako živitel rodiny. Veškerý volný čas chce trávit s mužem společně. Očekává, že se muž bude podílet také na práci v domácnosti a asistovat při výchově dětí. Bude jí zároveň přítelem, a bude se mu moci kdykoli se vším svěřit. Zároveň bude mít pochopení pro její indispozici a nebude si vynucovat pravidelně plnění manželských povinností.
milenci pod deštníkem
Jaká očekávání má muž od ženy?
I v dnešní emancipované době muž často očekává, že jeho žena zastane většinu domácích prací a výchovu dětí a on se bude jen spolupodílet. Nelze to paušalizovat, protože v tomto ohledu platí, že každý je zcela jiný, ale ještě pořád nacházíme mnoho jedinců, kteří to tak prostě nastaveno mají. Pánové potřebují nějaký čas trávit odděleně. Opravdu to své „jdeme na jedno“ k životu potřebují, aby se dokázali zase nadechnout a s láskou se vracet. Také nemají potřebu si o všem povídat, potřebují své problémy spíše vydýchat. Od ženy očekávají, že navzdory všem povinnostem si dokáže udržet vášeň, která povede ke spokojenému sexuálnímu životu.
Jak vidíte, najít oboustranně přijatelný kompromis rozhodně nebude právě snadné.