Produkty

Nemoci prostaty se dají zvládnout i jinak, zejména prevencí

Problémy s prostatou vás mnohdy mohou zastihnout nepřipravené, a tím vás dokonale zaskočí. Nevíte si zpočátku rady, co podniknout, a obracíte se zpravidla na lékaře specialisty, případně na alternativní medicínu. Ať už důvěřujete komukoli a podnikáte cokoli, měli byste také o tom, co děláte, něco vědět, mít představu, zda to pomáhá, a jak.

Prostata je orgán velmi citlivý na nevhodnou stravu a na negativní jevy, které s tím souvisí. Jde tu zejména o konzumaci alkoholu, hlavně pravidelnou a ve větším množství, kouření, kávu a kofeinové nápoje. Svůj podíl na nemocech prostaty má i bílá mouka, rafinovaný řepný cukr, mnoho živočišných tuků a červené maso.

problémy s prostatou

Prostatě naopak velmi svědčí, pokud vyměníte maso za veganskou či vegetariánskou stravu, zařadíte do jídelníčku více luštěnin a obilnin z celého zrna, dáte přednost bezlepkovým obilninám (celozrnné rýži, pohance, prosu (jáhlům), quinoi, amarantu nebo ovesným vločkám.

Prostata potřebuje nejen výživu, ale také detoxikaci, a tu podpoříte naklíčenými semínky, dostatkem zeleniny s vysokým obsahem chlorofylu, např. zelím, kapustou a hlávkovým salátem. Vhodná je i syrová červená řepa.

krásná dívka

Dalším vydatným pomocníkem je koření, které podporuje správné trávení a tvorbu kyseliny chlorovodíkové v žaludku, např. zázvor a kajenský pepř. Zmiňovaná červená řepa rovněž stimuluje tvorbu této důležité kyseliny pro správné trávení.

A konečně neměli byste zapomínat ani na známé a vyhlášené přírodní léky (nejen) na prostatu, a sice adaptogenní rostliny. Jsou to Maca peruánská, Kotvičník zemní, Korejský ženšen, Ashwagandha a Eleuterokok. Adaptogeny posilují tělo při stresu, vytváří potřebnou hormonální rovnováhu a pomáhají nejen prostatě, ale i močovému ústrojí, ledvinám, nadledvinkám, srdci a krevnímu oběhu, nervové soustavě a mozku. Při správném dávkování nevyvolávají žádné nežádoucí účinky.