Peníze

Někdy pomůže jen půjčka

Všichni se jistě shodneme v tom, že bychom jenom velice neradi žili bez peněz. Že bez nich by nestála naše existence za moc a možná vůbec za nic. Protože za peníze si můžeme pořídit to, co potřebujeme, co si ale sami nedokážeme vytvořit, a kdyby jich tedy nebylo, byli bychom o leccos ochuzeni.

Ale skutečnost, že peníze potřebujeme, neznamená, že je také míváme. Někdy se je sice snažíme získat, ale nakonec jich máme přesto málo. A v takových chvílích je naše existence docela nezáviděníhodná. A aby se nám i v dobách, kdy se nám nedostává peněz, žilo dobře nebo aspoň slušně, musíme si vzít aspoň půjčku. Abychom měli dočasně aspoň cizí peníze, když už je těch našich vlastních nedostatek.

peníze v krabičce

Ale ono se někdy bohužel také stává, že půjčku sice sháníme, ale ne a ne ji od někoho dostat. Finanční ústavy jsou totiž na peníze náramně opatrné, a než je někomu půjčí, důkladně si prověřují jeho schopnost splácet. A jakmile je tu něco nejisté, raději se žádosti o půjčku nevyhoví.

A tak mají lidé s poměrně malým příjmem a záznamy v registrech dlužníků dost často smůlu. Žádají, žádají, ale pořád z toho nic není.

ruské peníze

A kdy se i takoví nedokonalí žadatelé, kteří na tom nejsou právě nejlépe, dočkají? Když se rozhodnou pro využití nebankovní hypotéky Nebankovní hypotéky. Pouze u tohoto druhu půjčky totiž nezáleží nijak zvlášť na výši žadatelových příjmů, na registrech dlužníků nebo exekucích. Tady se záruka vrácení peněz řeší zástavou žadatelovy nemovitosti. A každý, kdo může podobnou zástavu nabídnou a zvládne i splácení, tu uspěje.

Což je dobře. Protože my lidé peníze nevyhnutelně potřebujeme. Byť třeba i jenom půjčené. Musíme mít čím platit, protože jinak bychom nedokázali obstát, přestali bychom být civilizovanými lidmi a třeba bychom dokonce přestali zcela existovat. Protože i pouhé jídlo něco stojí. A když na to právě nemáme, je dobře, že si na to aspoň můžeme půjčit.