Nezařazené

Někdy je přátelství víc, než láska

V jedné písni od Petra Rezka můžete zaslechnout prastarou moudrost, že přátelství někdy může znamenat víc, než láska. Přátelství je také jednou z jejích forem, což potvrdí každý, pro něhož je kontakt s kamarády v životě velmi důležitý.
pár na procházce.jpg

Ačkoliv se může zdát takřka nemožné, že by mezi mužem a ženou vzniklo přátelství na život a na smrt, stává se to, a mělo by být dokonce pevným základem každého vztahu. Muži ani ženy totiž netouží pouze po koketním nezávazném flirtování, chtějí mít vedle sebe někoho, s kým si budou rozumět, s kým se mohou vzájemně doplňovat a přesto mít řadu společných znaků. Těmi jsou podobné životní cíle, koníčky, zájmy, filosofický směr, životní styl apod. Pokud si žena a muž nerozumí jako přátelé, jejich vztah je nerovný, plný dramat, a pokud jeden z nich nepřijme roli oběti a druhý diktátora, brzy se rozpadne.

Úsměv a empatie

Samotné přátelství však nestačí. Milující žena je především pečovatelkou, ochránkyní rodinného krbu, nemá některé mužské atributy, stejně jako muži nemají ty ženské. Žena, která svého partnera zahrnuje pozorností, úctou, častým pohlazením, doteky, a především laskavým a přirozeným úsměvem, je pro svůj protějšek nesmírně přitažlivá, a zaujímá pro něj vždy první příčku. A kořením života a všech vztahů mezi mužem a ženou je také smysl pro humor. Pokud je na obou stranách, máte vyhráno.
dvojice v lese.jpg

Láska na první pohled

O láskách na první pohled se nejčastěji hovoří v souvislosti s knižními romány a filmovým dějem. Pro filmaře je to vynikající námět na romantické vyjádření pravé lásky, kterou údajně potkáme jednou za život. A je jedno, zda přijde v 17 letech, anebo po padesátce. A jaká je praxe? Ve skutečnosti můžeme potkat takových lásek za svůj život několik, záleží, zda jim dáme volný průběh, ale jedno je jisté: Pokud vás někdo nezaujme na první pohled, ve smyslu souznění duší (nikoliv plytkým flirtem), nezaujme vás ani v dohledné době, ani v budoucnu. Spřízněné duše skutečně existují, lidé se nikdy nepotkají „náhodou“ a vždy má celý děj kolem toho hlubší duchovní význam, který někdy dokážeme jen stěží pochopit.