Web

Negativní dopady závislosti na internetu

Závislost na internetu, čili jeho nadměrné užívání, začíná být stejně velkým problémem, jako závislost na tabákových výrobcích, alkoholu či hazardních hrách. Možnost vyvolat ji, mají prakticky všechny činnosti, které na internetu děláte.
Otestujte se. Sáhněte si do svědomí a odpovězte pravdivě na následující otázky.
Závislost na internetu
Ráno po probuzení, první věc, kterou uděláte je kontrola e-mailu, Facebooku a jiných komunikačních kanálů?
Po probuzení jste unavení, protože jste do noci hráli vaši oblíbenou on-line hru? Nebo ještě hůř, jste díky tomu zaspali do zaměstnání či školy a nestalo se to pouze jednou?
Trávíte se svými přáteli čas raději povídáním přes sociální sítě, než abyste šli ven a bavili se s nimi face to face?
Pokud jste na všechny otázky odpověděli ANO, máte, nebo v brzké době budete mít závažný problém! A pokud jej nezačnete řešit, bude to mít nepříjemné následky, které těžko napravíte.
-Vyhodí vás z práce. Zaměstnavatel rozhodně nebude mít radost, když budete soustavně chodit pozdě a zanedbávat pracovní povinnosti, které pro vás přestanou být důležité.
– Postupně ztratíte všechny své reálné kamarády, nakonec vás nebudou kontaktovat ani přes internet
– Ztratíte zájem o všechny ostatní koníčky a tím budete v životě velmi ochuzeni o reálné zážitky. Jednou se ohlédnete za svým životem a nebudete mít na co vzpomínat.
– Časem se dostaví zdravotní potíže, začnou vás bolet záda, hlava a zhorší se vám zrak. A nebude to stářím.
– Rozhodně přijdete o schopnost navazovat kontakty. Jednou budete chtít partnera či rodinu, ale nebudete schopni se seznámit s nikým v reálném životě. Nebude nikdo, komu byste napsali, ať jde s vámi na pivo. Sociální samota může vést až k depresi nebo předčasné smrti. A tohle určitě nikdo nechce.
Neumíte si představit ranní kávu bez internetu
Internet je dobrý pomocník, ale velmi zlý pán. Čas od času, vypněte počítač, tablet nebo chytrý telefon a jděte ven. Čerstvý vzduch udělá dobře vaši duši.