Služby

Máte děti? Sáhněte si pro eura!

Máte děti? Sáhněte si pro eura!

Říkáte si, co to je za otázky a hlavně – co to je za odpověď? Jako že někde leží neupotřebená eura, která čekají na kohokoliv, kdo si o ně řekne? Tak úplně to není, ale pokud jeden z rodičů pracuje v Německu, máte velkou šanci získat tak zvaný K i d e r g e l d, což jsou takové německé přídavky na děti. A nedají se vůbec srovnat s výší přídavku na dítě, který v České republice vyplácejí úřady práce. Kindergeld je v mnohem vyšší částce a to se vážně vyplatí.

Jsou zaměstnanci, kteří do Německa dojíždějí jako pendleři nebo pracují prostě za hranicemi, jelikož práce v České republice prostě není a v sousedním státě si vydělají více, než by měli doma. A k tomu ještě mohou požádat o německé přídavky na děti.

euro měna

Jsou bohužel i takoví pracanti, kteří se bojí anebo nevědí, jak se v Německu dá požádat o tyto přídavky na děti. Není to až tak moc složité, i když se musíte připravit na „papírovou válku“. Pokud nejste tak akční a nejste si jisti, zda byste složité p a p í r o v á n í zvládli, požádejte o pomoc ty, kteří se tomu věnují a své práci rozumí. A vše vyřídí za vás, respektive vás navedou a pomohou s vyplňováním formulářů.

Hlavně, co je důležité – podpoří vás a nasměrují, takže nebudete ztrácet drahocenný čas pobíháním po úřadech, kde vám neporadí, ale zavedou vás na úřady, které jsou kompetentní k poskytování přídavků na děti, respektive Kindergeldu https://www.preklady-nemeckeho-jazyka.cz/kindergeld/.

K tomu, abyste ho získali, ani nemusíte mít německou státní příslušnost, a to proto, že jsme členy Evropské unie a podle tak zvaného „Territorialprinzipu“ i pro Čechy platí stejná práva po této stránce jako pro německé státní příslušníky.

euro kindergeld

Co je potřeba k doložení pro získání Kindergeldu

Budete potřebovat – potřebné formuláře, které s pomocí poradce vyplníte, stejně tak i evropské formuláře E 401 a E 411, které doložíte na příslušný úřad práce dle místa svého bydliště a po potvrzení úřadem práce všechny potřebné dokumenty (vyplněné) odešlete na německou Familienkasse.

Anebo také můžete požádat svého poradce a ten vše vyřídí za vás!