Nezařazené

Jak správně pečovat o sukulenty

Sukulenty pocházejí převážně z polopouští Jižní Afriky nebo Mexika. Optimálně se přizpůsobili klimatickým podmínkám. Dlouhé suché období není pro ně špatné. Není proto divu, že mnoho druhů původně pochází z horkých a suchých oblastí, jako jsou pouště nebo stepi. V Těchto oblastech je voda nedostatečná. Sukulenty se dělí na kmenové a listové sukulenty. Mezi nejznámější listové sukulenty patří Aloe a Agávy. V hustých listech mohou skladovat vlhkost pro suchou dobu. Proto jméno „suculentus“ znamená v latinském jazyce „šťavnaté“. Vzhledem k tomu, že sukulenty jsou schopny přežít menší dobu na suchu a snadno se udržují, jsou ideální pro ty, kteří jsou často na cestách, nebo mají málo času na zalévání.

listy sukulentu

Většina sukulentů roste od jara do podzimu a v zimě odpočívá. I když jsou teplejší teploty často tolerovány, preferují chladnější místa mezi 10 a 15 stupni. Zastavte péči o sukulenty během této doby: jen trochu vylijte ale nepřelévejte. Od jara lze hnojit odpovídajícím způsobem pro daný druh. podle rostlinné rodiny a rodu.

Sukulenty milují, pokud mohou strávit teplou sezónu na balkoně nebo terase. Teprve když teploty během dne trvale poklesnou pod 15 stupňů, měli byste je vrátit zpět do teplého bytu.
sukulenty v květináčích

Správné zalévání

Sukulenty jsou zvyklé na málo vody, protože jejich tkáň může ukládat vodu. Díky jejich listům, u kterých maté pocit, že jsou pokryty voskem, nedochází téměř žádné ztrátě vody odpařováním.. Při zalévání byste měli mít na paměti následující:

●     V teplejších měsících stačí rostlinu zalévat jen jednou týdně. V létě rostliny rostou nejrychleji.

●     V zimě však sukulent potřebuje ještě méně vody.

●     Obecně platí, že pokud horní vrstva země je suchá, měli byste ji napustit.

●     Je třeba se vyhnout přelévání, jinak by kořeny mohly uhnít.

Rozmnožte si sukulenty

Stejně jako péče je i množení sukulentů snadné, například s listovou růžicí, která je umístěna v písečné půdě. Další metodou je šíření přes listy, které jsou prostě odříznuty. Rozhraní je nutno nechat dva až tři dny vysušit a dát do půdy, kde se pak kořeny zapustí.