Nezařazené

Jak posílit svou imunitu v zimních měsících?

Studený vzduch, chladný vítr, sníh, plískanice, nevlídné počasí bez dostatku slunečního svitu. Takto někteří vnímají období zhruba od listopadu do konce března. Brzy se stmívá, venkovní aktivity jsou omezeny, sluníčko nehřeje a vidět jej je mnohdy hotový zázrak. Zhoršená smogová situace nám na radosti také nepřispěje.
Do toho chytneme rýmu, kašel, přidá se teplota a je vymalováno. Dá se tomuto vůbec předejít?
plné mističky
Posilování obranyschopnosti se zabývali lidé od nepaměti. Zdraví je totiž pro člověka velmi důležité. I když nás obyčejné nachlazení přejde po pár dnech, chřipka za týden také zmizí, byli bychom raději, kdyby se vůbec tyto nemilé věci neobjevily. Jak na to?
Pohyb
Sportem ke zdraví se neříká jen tak pro nic za nic. Je prokázáno, že sportovci mají lepší imunitu právě díky přiměřené zátěži, kterou na svůj organismus vyvíjejí. Tělo lépe spaluje škodliviny a také se snáze vyrovnává s nákazami. Není nutné se mučit v posilovně, stačí pravidelné procházky venku nebo třeba vyhřátí a protažení těla v bazénu. Velmi oblíbená a účinná je také jóga.
Psychická pohoda
Stres a depresivní nálada je v zimě velmi častá, když nejsme psychicky v pohodě, často se na nás ke všemu přilepí i nějaký ten bacil. Proto, mysleme na své duševní zdraví, dělejme si radost, relaxujme, snažme se k životu přistupovat pozitivně a určitě se výsledek brzy dostaví.
Zdravá strava
Naše tělo není jen spalovací motor, do kterého musíme bezmyšlenkovitě sypat palivo. Potřebuje kvalitní živiny, takže dostatečným přísunem ovoce, zeleniny, minerálů a vitamínů si určitě zajistíme i lepší imunitu.
kapsle v piksle
Další vychytávky
Někdo preferuje vitamíny v tabletách, někdo dá přednost jablku či mandarince. Existují však zaručené potraviny, které naše tělo také před škodlivými vlivy chrání. Patří sem kupříkladu med, zázvor, šípky, rakytník, česnek nebo cibule. V případě, kdy se necítíme úplně dobře, stačí si uvařit silný zázvorový čaj s citronem a medem a určitě bude brzy lépe.