Produkty

Instalace nadzemního typu domácího zahradního bazénu

Hurá máme bazén! Jestliže máte rodinný domek se zahradou, určitě Vás bude lákat pořídit si zahradní bazén. Ten se může zabudovat do země nebo si můžete vybrat z široké nabídky nadzemních typů, které jsou v posledních letech k dostání za poměrně nízké ceny. Pořízení zahradního bazénu tak už dávno není jenom výsadou bohatých. Dají se pořídit za nízké ceny, takže si vodní radovánky může užívat každý a to doma na vlastní zahradě.

Plávání, dovádění s dětmi, odpočinek, relaxace na lehátku, příjemně osvěžení v horkém letním dni nebo trénování svalů při plavání, to všechno Vás čeká, ale ještě předtím ho bude muset někdo postavit, takže jdeme na to.

voda bazén lehátko

Na začátku se začíná samozřejmě úpravou terénu. Pokud máte nadzemní typ i v tomto případě se neobejdete bez lopaty či rýče. Záleží na tom, do jaké hloubky chcete bazén posadit, zdali máte vysoký nebo nižší. Pokud nechcete jít moc do hloubky, tak terén upravíte tím, že vykopete alespoň malou poměrnou část. Odstraníte drny, případně všechny nežádoucí cizí předměty, pokud by se v terénu nebo v půdě vyskytovaly nějaké ostré předměty, tak samozřejmě hned s nimi pryč, žádné sklo, ani kameny, nic pevného ani ostrého. Na takto upravenou půdu přijde jemně prosetý písek. Pak už následuje geotextilie pod bazén.

žena cola červené puntikaté plavky

Na tu už se staví samotný bazén. Možná se ptáte, k čemu je důležitá nějaká geotextilie? Tato takzvaná podložka pod bazén je z netkaného pevného a kvalitního materiálu a má dlouhou životnost. Dává se proto, aby chránila právě dno bazénu, protože dno bazénu většinou tvoří jenom bazénová plachta, která může být náchylná k prasknutí nebo protržení. Stačí maličká dírka a už Vám to bude dělat neplechu, proto geotextilie, aby zabránila prorůstání trávy a dalším nežádoucím projevům a chránila dno bazénu před protřením nebo poškozením. Nemusíte se ničeho obávat, je speciálně upravená tak, aby nezadržovala vlhkost, takže se v ní nedrží mikroby ani škůdci.