Produkty

Hubněte, když jste tlustí. Vyplatí se vám to

S obezitou není žádná velká legrace. Mít pár kilogramů nad průměrem je docela normální a ničím extrémní, nicméně v případě, že vážíte i více než dvacet či dokonce třicet kilo nad požadovanou normu, už byste se nad sebou měli vážně zamyslet. Takovýto stav totiž není dlouhodobě udržitelný. Alespoň ne, chcete žít hezký produktivní život bez zbytečných zdravotních komplikací. K tomu totiž silná nadváha vede, k problémům se zdravím.

Asijské jídlo

Mnoho lidí si myslí, že svůj stav ohledně hmotnosti zjistí pouze vážením. Do jistě míry mají samozřejmě pravdu, jelikož váha je nezastupitelná, avšak hmotnost není jedinou veličinou, kterou je potřeba do rovnice zasadit. Rovněž je důležitá výška postavy, respektive věk a pohlaví. Pak totiž můžete snadno spočítat index BMI, který vám docela přesně řekne, zdali už byste měli hubnout, případně jestli je vše v pořádku.

Avokádo

Vhodné jídlo

Kdo chce zhubnout, ten se bez správné diety neobejde. Není však potřeba hladovět ani zkoušet žádné zázračné metody. Víceméně stačí jen do sebe dostat méně kalorií, než kolik jich během dne vypotíte. Zásadní je hlavně snížit konzumaci sladkého a tučných potravin na naprosté minimum. Nahradit se dají snadno, a sice zeleninou. Ta by měla být ideálně čerstvá, tepelně nezpracovaná. Var totiž dokáže poměrně efektivně likvidovat vitamíny, což byste asi nechtěli. Mimo zeleniny se doporučuje jíst i celozrnné pečivo, respektive luštěny a ryby.

Poradna

Problémy s nadváhou má dnes kde kdo. Je to dáno sedavým způsobem života. Není tak divu, že u nás vznikla celá řada online poraden specializujících se právě na poradenství ohledně nadměrné váhy. Budete-li mít pochyby, případně vám nebude dieta fungovat tak jak jste si představovali, neváhejte se na danou poradnu obrátit. Dostanete cenné rady, které vám možná pomohou zvrátit patovou situaci při hubnutí. A když ne, alespoň to bude impuls pro vyhledání odborné pomoci.