Dům a zahrada

Hodí se vůbec rostliny do dětského pokoje?

Pokojové rostliny se hodí i do dětského pokojíčku. Ozdobu budou dělat hlavně v pokoji starších dětí, které už chodí do školy a vědí, že i kytička potřebuje občas zalít.
 
Dítě si díky starání o rostlinku rozšiřuje svoje botanické znalosti a učí se jisté dávky zodpovědnosti. Časem si vštípí myšlenku, že květinu je potřeba pravidelně zalévat a starat se o ní. Sice se mnohem častěji setkáme s poznatkem, kdy dítě počáteční nadšení omrzí a péči o rostlinu mu připomínají rodiče, ale za zkoušku rozhodně nic nedáte.
 Květináč s okrasnou trávou
Pokud vybíráme rostlinky do dětského pokojíčku, zaměříme se hlavně na ty, které přímo neohrožují bezpečnost dítěte. Volíme tak druhy, které nejsou jedovaté, bez trnů, nemají ostré listy a nebudou zbytečně zabírat příliš mnoho místa, které by mělo sloužit k hraní. Ideální volbou jsou pak rostlinky v malých květináčích, které snadno umístíme na poličku nebo okenní parapet.
 
Zvolte rostliny, které se budou v průběhu roku měnit a děti jen tak neomrzí. Ideální jsou tedy pokojovky, které se správnou péči vytvoří zajímavé květenství. To jsou například pantoflíčky, krásně zbarvené africké fialky nebo nejrůznější druhy kalancholií.
 
K prvním pěstitelským pokusům ale bohatě stačí pár semínek řeřichy, která je velmi snadná na klíčení. Jejichž výhonky pak můžete zkonzumovat. Před velikonocemi můžeme do vaječných skořápek zasít obilí, které neodmyslitelně patří k těmto svátkům.
 Sazenička rostliny
Starší děti pak nadchnout nejrůznější druhy sukulentů a kaktusů, které jsou jednoduché na údržbu a přitom vytvoří barevné květenství, které ozdobí poličku či parapet v dětském pokoji. Děti z nich můžou vytvořit nejrůznější kompozice s kamínky, mušličkami a dalšími trofejemi z výletů a cest.
 
Další rostlinou v dětském pokoji, která děti jen tak neomrzí, je masožravka. Ideální pak pro ní bude terárium s mucholapkou. Dávejte však pozor, aby děti rostlinu příliš nekrmily.