Dům a zahrada

Hádka na každodenním programu

Může se to stát v jakémkoliv období Vašeho partnerského života. Jednoduše Vás otravuje každá věta, kterou řekne. Vše, co udělá, je naprosto špatně a Vy se okamžitě vytočíte. Irituje Vás už jen tím, že přijde domu, ale zároveň se jeden na druhého nechcete zlobit?
H8dkami trpí dnes každá třetí domácnost. Z průzkumů vychází, že hádky častěji vyvolávají ženy než muži. Nejvíce cholerickými pak bývají ženy v přechodu nebo na mateřské. Tyto každodenní hádky doma mohou značně ovlivnit chod celé domácnosti.
úder do obličeje
Pokud se hádáte, snažte se problémy řešit co nejméně před dětmi. Děti hádky svých rodičů snáší opravdu velmi špatně, uzavírají se do sebe a mohou později trpět různými psychickými poruchami, jako je například deprese, nesnášenlivost, stavy úzkosti nebo panické ataky.

Problémy řešte okamžitě

Asi nejhorší, co můžete udělat, je nechávat problémy jen tak. Přecházet je a už se k nim nevracet i přesto, že víte, že večer se kvůli stejné věci znovu pohádáte. Pokud s něčím nejste spokojeni a máte potřebu to změnit, jedinou možností, jak to vyřešit, je komunikace. Mluvení a diskuze s partnerem často dokáže zázraky. Velmi často se stává, že žena je vyčerpaná a potřebuje od manžela pomoct. Muži však práci žen vnímají jako samozřejmost a častokrát je ani nenapadne, že je něco v nepořádku. Tehdy je opravdu na místě partnerovi říct, že potřebujete pomoct.
schovaný pod peřinou

I děti jsou problémové

Pokud je Váš puberťák zrovna v náladě, může Vás docela jistě vytočit každou věcí, kterou udělá. Neodnese si talíř, odmlouvá, chodí pozdě domu, nebo nosí špatné známky. Děti mají vždy pocit, že když se na ně pak zvýší hlas, tak je jim ubližováno.Bohužel tady platí jen diskuze a pokud ani ta nezabere, tak zákazy. Sice se teenager bude bránit, ale nakonec mu dojde, že nic jiného než začít poslouchat, mu nezbude. Musí ve Vás vidět autoritu, což je pro rodiče těžké, jelikož pro takového pravého puberťáka nebude autoritou nikdo. Snažte se dbát na to, aby nezanedbával školu a zároveň si na něm neplňte své cíle, kterých jste v jeho věku nedosáhli. Cílevědomí rodiče jsou pro teenagery zlo.
V tomto věku dětí je na první místě hlavně důslednost ve Vaší výchově a je opravdu jen na Vás, jak si s dítětem poradíte.

Pokud budou problémy v domácnosti neustále gradovat, je nutné se poradit s odborníkem.