Nezařazené

Do Chorvatska autobusem


Dovolená, to je pro našince hlavně pasivní odpočinek. Ležet na pláži, trochu se opálit a možná se pak zvlažit v moři, to je naše. Není se ale čemu divit. Jakožto obyvatelé vnitrozemského státu nemáme příliš možností, jak si užít pobyt u moře. Možná i proto je Chorvatsko destinací, kam jezdíme nejčastěji, tedy nepočítaje Slovensko. I když už to ani zdaleka není tak cenově dostupná lokalita jako tomu bylo ještě před patnácti lety, pořád má tato země co nabídnout a co se týče vyžití turistů může klidně konkurovat třeba takovému Egyptu.

chorvtsko

Do Chorvatska se dá dostat prakticky jakkoliv. Vzhledem k tomu, že se jedná o zemi, která od nás není příliš vzdálená, je možné se tam jednoduše dostat i pěšky. To by samozřejmě ale nebyla žádná dovolená. Pro většinu lidí by se spíš jednalo o balkánskou verzi pochodu smrti. I proto se do Chorvatska létá letadlem, jezdí autem nebo autobusem. Hlavně třetí typ dopravy zažívá v posledních letech renesanci.

ulice

Luxusní cesta

Zájezdové autobusy neměly u nás nikdy příliš dobrou pověst. Existuje celá řada lidí, kteří cestu na dovolenou doslova prozvraceli, a to jen díky tomu, že se jezdilo nepříliš komfortními autobusy. Dnes je situaci naštěstí o dost odlišná, a tudíž se už nikdo nemusí bát, že by cestu do Chorvatska nebo do jiné vzdálenější lokality strávil s igelitovým sáčkem u pusy. Moderní autobusy nabízejí pohodlí, které je prakticky srovnatelné s pohodlím, jenž můžete nalézt v letadle. Na rozdíl od letadla můžete v autobuse sledovat okolní dění skrze okénko. V případě, že vás venkovní události nebudou zajímat, můžete se dívat třeba na film. Moderní autobusy nemají pouze jednu televizi, ale každé křeslo má svůj vlastní displej. Je možné si tak pustit film, který baví vás, a ne se přizpůsobovat většině, jak tomu bývalo dříve. Cesty do Chorvatska jsou dnes navíc v daleko lepším technickém stavu, a to včetně těch postranních.