Služby

Návštěva města na Dněpru

Hlavní kyjevské letiště se nachází u Borospilu. Je to asi 37 km od Kyjeva. Na letišti sídlí národní ukrajinské aerolinky Ukraine International Airlines. Letiště je významným vstupním bodem na Ukrajinu.

V prostorách letiště jsou dva terminály. Hlavní terminál odbavuje letadla většiny leteckých společností. Přímo před budovou se nachází vlaková stanice a stání autobusů. Letiště je otevřené 24 hodin denně a v klidu zde můžete bez problémů přečkat noc.

Z Prahy se do Kyjeva dostanete přímým letem. Levné letenky do kyjeva Levneletenky se dají sehnat i s výraznou slevou, která vám ušetří trochu finančních prostředků. Ještě více můžete ušetřit, pokud se na cestu vydáte z Bratislavy nebo z polských Katovic.

Doba letu Praha – Kyjev trvá asi dvě hodiny. Pro koupi nejlevnějších letenek zkuste použít vyhledávač letenek.

Z letiště se do centra města nejsnadněji dostanete moderní železnicí. Vlaky jsou vypravovány asi 1x za hodinu nonstop celý den. Cesta na hlavní nádraží v Kyjevě trvá asi 40 minut.

Alternativní doprava je autobusová linka. Autobusy jezdí častěji, ve dvacetiminutových intervalech. Můžete také využit služeb systému Uber.

chernobyl-

Kromě klasických památek a turistických zajímavostí si můžete vyzkoušet adrenalinovou jízdu na skluzavce z lana. Dráha je dlouhá asi půl kilometru a vede od Oblouku Přátelství národů vysoko nad Dněprem přes celou šířku řeky až na ostrov Turchaniv. Jízdu si užijete, uvidíte město z nezvyklé perspektivy a sklouznete se až rychlostí 80 km/h.

černobyl

Když už jste na Ukrajině, a tak blízko k místu jedné z největších a nejdramatičtějších havárii minulého století, určitě navštivte Černobyl a Pripjati. Z Kyjeva jsou do této destinace pořádané jednodenní zájezdy. Radiace se nemusíte bát, v současnosti je v místech, kam je dovoleno turistům vstoupit, je na běžné úrovni. Místo má až dekadentní atmosféru, a ještě dnes budete mít husí kůži. Do oblasti je dovoleno oficiálně jezdit pouze s organizovanou skupinou s cestovní kanceláří.

4/5 - (1 vote)